Visi vandens filtrai
Mes turime daugiau nei 10 metų patirties vandens valymo srityje.
Vandens filtrai. Minkštinimo, nugeležinimo filtrų, geriamo vandens sistemų parinkimas, įrengimas, priežiūra, remontas, konsultacijos, eksploatacinių medžiagų pristatymas visoje vakarų Lietuvoje.
Galime įrengti ir prižiūrėti įvairių gamintojų (Zepter, Clack Corporation, Autotrol, Pentair Water, Waterboss, EcoWater Systems, Bluefilter, Aquafilter, Purepro, Puricom, Run Xin, Canature ir kt.) gaminius.
Infocentras
Vandens nugeležinimas
Vandens nugeležinimas – tai sudėtinga vandens valymo užduotis. Egzistuoja keliolika geležies šalinimo metodų, tačiau praktikoje dažniausiai taikomi tik keli.
Populiariausias, tai ištirpusios vandenyje (dvivalentės) geležies oksidavimas deguonimi (netinka kai vandenyje aptinkama organinių junginių). Kadangi ištirpusios geležies oksidacijos deguonimi reakcijai reikia daug laiko, šis metodas papildomas kataliziniu ištirpusios geležies oksidavimu ir oksiduotos geležies (rūdžių) filtravimu. Tai yra geležis, kuri nespėjo oksiduotis deguonies pagalba oksiduojama katalizatoriaus (Birm; Sirm; Pyrolox; Katalox) pagalba. Šie filtravimo užpildai skiriasi vienas nuo kito savo fizinėmis savybėmis, todėl efektyviai veikia esant skirtingiems vandens parametrams. Geležies oksidavimo deguonimi metu taip pat oksiduojasi sieros vandenilis (supuvusio kiaušinio kvapas) ir manganas.
Kai vandenyje yra organinių junginių naudojamas itin efektyvus katalizatorius Greensand. Šio katalizatoriaus atnaujinimui naudojamas kalio permanganatas (KMnO4) kuris taip pat atlieka ir filtro dezinfekavimo funkciją.
Priklausomai nuo valomo vandens kokybės, kataliziniai užpildai tarnauja 2-5 metus
Vandens minkštinimas
Vandens minkštinimas
Efektyviausias kovos būdas su dideliu vandens kietumu yra automatinių minkštinimo filtrų naudojimas. Šių filtrų veikimo principas grindžiamas jonų mainų procesu.
Kietas vanduo, patekęs į filtrą, prateka pro aukštos kokybės jonų mainų dervos užpildą. Tuo metu įvyksta ištirpusių druskų cheminės sudėties kaita. Kalcio, magnio, geležies ir mangano jonai pakeičiami natrio jonais. Kai filtravimo užpildo jonų mainų procesas pasiekia tam tikrą surinkimo laipsnį, valdymo vožtuvas automatiškai pradeda jonų mainų dervos atnaujinimo ciklą. Dervos atnaujinimui naudojama aukštos kokybės druska.
Atnaujinimo reguliarumas nustatomas pagal vandens kiekį, kuris gali pratekėti pro filtravimo užpildą. Tai apskaičiuojama įvertinant dervos parametrus, vandens kokybę, jo sąnaudas ir pan.
Mikštinimo filtrą papildžius specialiomis dervomis taip pat galima kovoti su nitratais, organinėmis medžaigomis.
Šiuolaikinės sintetinės dervos yra ypatingai patikimos ir priklausomai nuo valomo vandens kokybės gali tarnauti 10 ir daugiau metų.
*Atvirkštinis osmosas
Pagrindinis šio tipo filtravimo sistemos elementas yra pusiau laidi membrana.
Veikiamos aukšto slėgio, vandens molekulės prasiskverbia pro membraną, o visos priemaišos, kurios yra didesnės už membranos poras, mechaniškai negali prasiskverbti pro membraną ir yra nuplaunamos į nuotėkas.
Sulaikomų dalelių dydį apsprendžia membranos struktūra, t.y. jos porų dydis.
mikrofiltracijos membranos – sulaiko bakterijas
ultrafiltracijos membranos – sulaiko bakterijas ir virusus
nanofiltracijos membranos – sulaiko bakterijas, virusus ir dalį vandenyje ištirpusių druskų
**atvirkštinio osmoso membranos sulaiko iki 99% visų vandenyje ištirpusių medžiagų.
Tam, kad membrana tarnautų ilgiau prieš ją turi būti įrengti grubaus valymo filtrai, kurie sulaiko smėlį, rūdis ir kitas stambesnes daleles.
Priklausomai nuo valomo vandens kokybės ir valyto vandens sąnaudų:
Membranos tarnavimo laikas iki 5-8 metų.
Grubaus valymo filtrų tarnavimo laikas apie 6 mėnesius.
Mineralizacijos elementą rekomenduotina keisti kas 1-4 metai.
*dėl didelių eksploatacijos kaštų netinka viso, namo ar buto, vandens valymui.
**prasiskverbusio pro atvirkštinio osmoso membraną vandens pH rodiklis nukrenta iki 6, vanduo netenka visų mineralinių medžiagų, todėl atvirkštinio osmoso sistemas rekomenduotina komplektuoti su mineralizacijos elementu.
Naujienos
Į pagalbą – ozonas
Vakarų Lietuvoje mes dažnai susiduriame su vandeniu, kurio terpė yra labai palanki atsirasti ir daugintis bakterijoms. Jos, kaip žinia, įsimetusios į oksidacinį nugeležinimo filtrą pridaro daug bėdų. Filtrai ilgainiui nebeatlieka savo funkcijos, o dažnai net po savaitės ar kelių… Po ilgų šios problemos sprendimo paieškų startavo naujas projektas: šiai dienai jau veikia oksidaciniai nugeležinimo filtrai, […]
Du viename
Standartiškai oksidacinis nugeležinimo filtras susideda iš dviejų talpų. Pirmojoje vyksta geležies oksidacija, antrojoje rūdžių sulaikymas. Viskas teisingai, bet filtro regeneracijos metu išsiplauna tik antroji talpa. Oksidacinėje talpoje vandens tekėjimo kryptis nekinta, oro pagalvė buvusi prieš regeneraciją lieka ta pati. Gaunasi, kad pirmoji talpa lieka užteršta… Todėl pradėjome taikyti jau žinomą būdą siekiant išvengti tokios problemos. […]
Įsirengiant būstą reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie ateityje Jums padėtų sutaupyti dalį investicijų vandens valymo sistemų įrengimui ir tolimesnei eksploatacijai.
Įsirengiant nugeležinimą ir minkštinimą reikia iki 3 kv.m. ploto katilinėje ar patalpoje kur bus įrengiami filtrai. Elektros instaliacijoje reikėtų numatyti iki 4 kištukinių lizdų. Nuotėkų sistemos žemiausias taškas neturėtų būti aukščiau nei 1 m. nuo pagrindo ant kurio stovėtų filtrai. Nuo siurblio ar hidroforo iki filtrų, vamzdžio ir jungčių vidinis diametras turėtų būti >20 mm.
Norint turėti sveiką geriamąjį vandenį, reikėtų pakloti atskirą vandens tiekimo atšaką nuo vietos, kur bus įrengti filtrai iki vietos, kur vanduo bus naudojamas maisto ruošimui ir gėrimui.
Atvirkštinio osmoso sistema užims iki 0,5 kv.m. Jūsų virtuvės spintelės ploto. Taip pat reikėtų numatyti vieną kištukinį lizdą el.maitinimui.
Vandens valymo sistemos parinkimui reikalingi vandens tyrimai. Tai geriausia atlikti laboratorijoje.
Tirti: geležies, mangano, sieros vandenilio, amonio kiekius vandenyje, permanganatinės oksidacijos laipsnį, kietumą.